Data: 2018/08/09

Komunikat w sprawie wykazu priorytetowych dziedzin specjalizacji dla pielęgniarek i położnych, które będą mogły uzyskać dofinansowanie z Funduszu Pracy w 2016 r. z podziałem na województwa oraz z uwzględnieniem liczby miejsc szkoleniowych w województwie

Ministerstwo Zdrowia uprzejmie informuje, że zgodnie z obwieszczeniem Ministra Zdrowia z dnia 11 grudnia 2015 r. w sprawie minimalnej liczby miejsc szkoleniowych dla pielęgniarek i położnych, maksymalnej kwoty dofinansowania jednego miejsca szkoleniowego oraz maksymalnej kwoty przeznaczonej na szkolenia specjalizacyjne w 2016 r. (Dz. Urz. Min. Zdrow., poz. 84) w roku bieżącym przewidziane jest dofinansowanie minimum 2 250 miejsc szkoleniowych dla pielęgniarek i położnych, które rozpoczną specjalizację u organizatorów kształcenia wyłonionych w drodze postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

Koszt dofinansowania jednego miejsca szkoleniowego dla specjalizacji rozpoczynających się w 2016 r. wynosi maksymalnie 3 500 zł za cały okres trwania specjalizacji.

TABELA.PDF