Program Zjazdu Szkół Rodzenia

Data: 2020/07/03

Szanowni Państwo,

XX Ogólnopolski Zjazd Szkół Rodzenia to najstarsza konferencja dla położnych, podczas której dzielimy się wiedzą, doświadczeniem i ciekawymi rozwiązaniami dotyczącymi pracy w zawodzie.

Położna pracuje dla zdrowia przyszłych pokoleń, jej praca wymaga dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, nadążania za aktualna wiedzą i świadomości, że w wykonywaniu swojego zawodu jest samodzielna ale i bezpieczna.

Dlatego podczas tego jubileuszowego spotkania wiele tematów będzie dotyczyło naszego zdrowia.

Chcę, aby uczestnicy mieli możliwość zadbać o swój organizm, poprzez uczestnictwo w zajęciach i warsztatach  poświęconych  tej tematyce.

Niech wszyscy wyjadą w poczuciu, że mogą dużo zrobić dla siebie.

Goście Honorowi Konferencji:

1.      Dr hab. n. o zdr. Grażyna Iwanowicz Palus – Konsultant Krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa położniczego i ginekologicznego

2.      Prof. Beata Pięta –  Prezes Polskiego Towarzystwa Położnych

3.      Dr Greta Kanownik – Dyrektor Departamentu Pielęgniarek i Położnych (łączność online)

4.      Mgr Agnieszka Kamińska Nowak – Prezes Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Położnych Rodzinnych w Polsce

5.      Mgr Anna Dudzińska – Przewodnicząca Okręgowej Rady Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Warszawie

6.      Dr n med. Beata Guzak – Dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych

7.      Mgr Ewa Janiuk – „Zdrowa rodzina” Opole

8.      Mgr Leokadia Jędrzejewska – była Konsultant Krajowa, wieloletni Gość Zjazdów Szkół Rodzenia

9.      Katarzyna Osadnik – Prezes Stowarzyszenia Niezależna Inicjatywa Rodziców i Położnych „Dobrze Urodzeni”

Gość specjalny

Mgr Katarzyna Krygier – jedyny uczestnik wszystkich poprzednich edycji

Program:

1.       „Praktyka zawodowa położnej w zmieniającej się rzeczywistości” – Grażyna Iwanowicz- Palus,  Konsultant Krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego

2.      „Burzliwa historia szkół rodzenia w Polsce” – Leokadia Jędrzejewska, była Konsultant Krajowa w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego

3.      „Konsekwencje odziedziczonych genów i  nawyków żywieniowych (oraz jak być mądrzejszym przed niż po utracie zdrowia)” – dr n. med. Tadeusz Oleszczuk, specjalista ginekolog- położnik, adiunkt Wydziału Nauk o Zdrowiu.

4.      „Co mnie przekonało do rozpoczęcia porodów w pozycji wertykalnej. Czego kobieta oczekuje ode mnie a czego ja od kobiety. Oczekiwania kobiet a rzeczywistość.” – Paula Janczyk, położna, współautorka dwóch rozdziałów w podręczniku pod. red. Grażyny Iwanowicz – Palus i Agnieszki Bień „Edukacja przedporodowa”

5.      „Porody domowe –moja pasja” – Agnieszka Karpińska, położna, specjalista pielęgniarstwa neonatologicznego, ratownik medyczny

6.       „Roszczenia pacjentek i nasza ochrona prawna:, porody w szpitalu, porody w domu, wizyty patronażowe” – Paweł Strzelec, radca prawny, ekspert ds. odpowiedzialności cywilnej, karnej, dyscyplinarnej personelu medycznego. Prowadzi szkolenia z prawa medycznego dla przedstawicieli zawodów medycznych oraz kadry zarządzającej podmiotów leczniczych. Sędzia Sądu Dyscyplinarnego OIRP w Lublinie,

7.      Jak promować działalność położnych – debata z udziałem gości honorowych

8.      „Joga dla naszego zdrowia,  na co dzień – w domu, w pracy, na spacerze” – warsztaty – Katarzyna Złotkowska, dyplomowany nauczyciel stopnia Intermediate Junior III z prestiżowym Certyfikatem przyznawanym przez Polskie Stowarzyszenie Jogi Iyengara, absolwentka warszawskiej AWF, instruktor form prozdrowotnych zdrowy kręgosłup, kobiety w ciąży, terapia ruchem.

9.      „Czy jesteśmy wszyscy skazani na raka?” – debata ekspertów nt. żywności (dziennikarze, dietetycy, lekarze)

10.   „Olejki eteryczne – naturalny sposób na zdrowie i dobre samopoczucie” – Agnieszka Kasperska, „Aromatyczna mama”

LINK DO WYDARZENIA ORAZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: kliknij TUTAJ

Pozdrawiam serdecznie,