Wsparcie zdalne podczas Covid-19

Data: 2021/06/16

Dzień dobry,

zapraszam serdecznie do zapoznania się z propozycją szkolenia:

Prowadzenie wsparcia psychologicznego i interwencji – w czasie pandemii

Termin: 28-30.06.20213 dni, 9:00-13:30, on-line

Koszt:  499zł brutto w cenie koszt uczestnictwa1 os., materiały szkoleniowe, certyfikat (możliwość wystawienia zaświadczenia MEN)

!Ze względu na formę warsztatową liczba miejsc jest ograniczona  zostały ostatnie wolne miejsca!

Szczegółowy program szkolenia wraz z Kartą zgłoszenia oraz rekomendacje znajdują się w załącznikachW przypadku pojawienia się pytań zapraszam do kontaktu pod nr tel. 690 901 104.

Aleksandra Karasowskapsycholog, licencjonowany trener PTP, współpracownik  Ośrodka Rozwoju Edukacji, konsultant Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych; wspiera merytorycznie organizacje i jednostki pomocowe służące dzieciom, młodzieży, osobom starszym oraz rodzinom.

Szkolenie adresowane jest do osób pracujących z dziećmi, młodzieżą, osobami starszymi i rodzinami, osobami uzależnionymi-pracownicy OPS, PCPR, OIK, PPP, Szkoły, Punkty Konsultacyjne, Członkowie KA, ZI, policja, sądy wszystkie jednostki pomocowe . Warsztatowa forma szkolenia wymaga posiadania kamerki, głośników i mikrofonu oraz pozwala na przeprowadzenie panelu dyskusyjnego i wymianę doświadczeń. Przed szkoleniem uczestnicy otrzymają krótką ankietę do wypełnienia, dzięki której Pani Aleksandra Karasowska odpowiednio przygotuje się do szkolenia.

Tematyka szkolenia:

1. Specyfika rozmowy telefonicznej w czasach pandemii jako formy psychologicznego wsparcia:
2. Kryzys w rodzinie w okresie izolacji jak reagować, gdy napięcie w rodzinie narasta? Zagrożenie przemocą w czasie zagrożenia epidemiologicznego.
3. Dzieci, młodzież, rodzice, seniorzy co przeżywają w czasie lockdownu? Jakie zgłaszają problemy? Czego potrzebują? Jakie formy wsparcia można im zaproponować?
4. Osoba w kryzysie w czasie epidemii i osoba zagrożona samobójstwem.
5. Jak dbać o swoją formę i jakość pracy w nowej sytuacji zagrożenia epidemiologicznego COVID-19?

Jeżeli w Państwa placówce jest zapotrzebowanie na szkolenie o innej tematyce – zapraszam do kontaktu.

Z wyrazami szacunku,

Justyna Olszanecka  Koordynator ds. Szkoleń