MBA reforma szpitalnictwa i korpus menedżerów

Data: 2021/08/19

Drukuj stronę

 

Szanowni Państwo,

Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem „Założenia reformy szpitalnictwa” oraz „Zarządzenie ministra zdrowia z 30 czerwca 2021 r. w sprawie powołania Zespołu do spraw przygotowania projektu przepisów w zakresie postępowań naprawczych podmiotów szpitalnych”. Zaprojektowane przez zespół rozwiązania mają na celu, m.in. utworzenie profesjonalnego, centralnego systemu nadzoru poprzez powołanie Agencji Rozwoju Szpitali, której zasadniczym celem będzie zapewnienie rozwoju sektora szpitalnictwa oraz wspieranie procesów restrukturyzacji szpitali, a także p oprawę jakości zarządzania; zespół rekomendował utworzenie korpusu menedżerskiego.

Jedną z zapowiadanych ścieżek umożliwiających dołączenie do korpusu menedżerskiego jest ukończenie studiów podyplomowych MBA, które stanowią najwyższy stopień certyfikacji kompetencji menedżerskich. Prometriq Akademia Zarządzania zaprasza do udziału w rocznych studiach „Executive MBA w ochronie zdrowia” w formule 95% online (webinaria w co drugą sobotę + sesja stacjonarna w Sopocie). Program studiów uwzględnia zmiany zapowiadane przez MZ, w tym problematykę centralizacji i szereg innych ważnych zagadnień. Absolwenci otrzymują dyplom MBA (Master of Business Administration) oraz świadectwo ukończenia studiów podyplomowych, które zgodnie z polskimi przepisami upoważnia do kierowania podmiotami leczniczymi oraz do zasiadania w radach nadzorczychspółek z udziałem Skarbu Państwa.

W załączeniu przesyłamy informator i zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na naszej stronie internetowej www.prometriq.pl. Pozostajemy do dyspozycji telefonicznie 698 101 798 oraz mejlowo: mba@prometriq.pl. Zapisy przyjmujemy do 15 września br.

Prometriq Akademia Zarządzania działa od 1998 roku. Zajmujemy się propagowaniem nowoczesnych metod zarządzania ze szczególnym uwzględnieniem specyficznych uwarunkowań sektora zdrowia. Zrealizowaliśmy już 39 edycji kursu MBA w ochronie zdrowia (ponad 1100 uczestników), a także szereg innych projektów, w tym w ramach Narodowego Programu Zdrowia 2016-2020.

Najczęściej czytane