Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji zaprasza na bezpłatne szkolenia online

Data: 2022/06/24

Drukuj stronę

 

Szanowni Państwo,

Agencja

Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji

serdecznie zaprasza Wszystkich Zainteresowanych

na bezpłatne szkolenia online

z zakresu

Refundacji leków (HTA)                                                            Programów Polityki Zdrowotnej                                      Wytycznych klinicznych

Szkolenia prowadzone będzie przez doświadczonych wykładowców, tworzących kadrę Agencji, których unikatowa wiedza z zakresu tematyki szkoleń stanowić będzie cenne źródło informacji dla uczestników szkoleń.

Terminy najbliższych szkoleń:

  • Programy Polityki Zdrowotnej: 29-30.06.2022  – Agenda
  • Refundacja leków (HTA): 21.07.2022 – Agenda
  • Wytyczne kliniczne:  28.06.22  Agenda                                                                                                                                                                                                                                      

Cel szkoleń:

  • Refundacja leków – zaznajomienie uczestników z rolą Agencji, ułatwienie wyszukiwania informacji dot. finansowanych technologii oraz ich skuteczności i bezpieczeństwa. Ponadto, zostanie on wyposażony w podstawową wiedzę z zakresu analiz klinicznych i ekonomicznych.

Szkolenie dedykowane jest pracownikom podmiotów leczniczych, w tym kadry zarządzające w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, pracownikom organów założycielskich dla szpitali i innych podmiotów leczniczych działających w publicznym systemie ochrony zdrowia, płatnika publicznego oraz przedstawicielom organizacji pacjentów.

  • Programy Polityki Zdrowotnej – wyposażenie uczestnika:

o    w wiedzę z zakresu aktualnego stanu prawnego, związanego z systemem opieki zdrowotnej w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących zdrowia publicznego, niezbędnych do prawidłowego przygotowywania i realizowania PPZ na danym terenie;

o    przekazana zostanie również wiedza i umiejętności niezbędne do samodzielnego pozyskiwania kompleksowych informacji w zakresie dostępnych dowodów naukowych i rekomendacji niezbędnych do właściwego zaplanowania populacji i interwencji w ramach PPZ, zgodnie z zasadami HTA oraz EBM .

o    Szkolenie umożliwi uczestnikom praktyczne zdobycie wiedzy i umiejętności na temat tworzenia projektów PPZ w oparciu o wytyczne AOTMiT oraz tworzenie raportów końcowych z realizacji programu polityki zdrowotnej.

Szkolenie dedykowane jest – przedstawicielom organów założycielskich podmiotów leczniczych, w tym pracownikom jednostek samorządu terytorialnego, osobom biorącym udział w tworzeniu regionalnej polityki zdrowotnej oraz przedstawicielom organizacji pacjentów.

·       Wytyczne kliniczne – umożliwi zdobycie wiedzy na temat metodyki tworzenia wysokiej jakości wytycznych klinicznych, oceny wytycznych z wykorzystaniem narzędzia AGREE II oraz procesu opiniowania zaleceń postępowania diagnostyczno-terapeutycznego przez AOTMiT.

Szkolenie dedykowane jestpracownikom podmiotów leczniczych, w tym kadry zarządzające w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, pracownikom organów założycielskich dla szpitali i innych podmiotów leczniczych działających w publicznym systemie ochrony zdrowia, płatnika publicznego oraz przedstawicielom organizacji pacjentów.

Jak się zapisać na szkolenie?

·       krok 1 – wypełnij formularz projektowy dostępny na stronie projektowej: https://power.aotm.gov.pl/rejestracja.php

·       krok 2 – prześlij formularz na adres szkolenia@aotm.gov.pl

Odpowiedzi na wszelkie Państwa pytania udzielimy pod nr tel. 887 830 678 lub adresem mailowym  szkolenia@aotm.gov.pl

Więcej szczegółów na stronie projektowej: www.power.aotm.gov.pl

Najczęściej czytane