Literatura do egzaminu wstępnego na kurs specjalistyczny Żywienie enteralne i parenteralne – dla pielęgniarek
Opublikowano: 2023/12/14

1. Anders J.(red.): Pierwsza pomoc i resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Kraków, 2011
  2. Daniluk J, Jurkowska G (red.): Zarys chorób wewnętrznych dla studentów pielęgniarstwa. Wyd. Czelej, Lublin 2005
  3. Fibak J: Chirurgia. Podręcznik dla studentów. PZWL, Warszawa 2005
  4. Górajek-Jóźwik J: Filozofia i teorie pielęgniarstwa, wyd . Czelej, Lublin 2007
  5. Jurkowska G, Łagoda K: Pielęgniarstwo internistyczne. PZWL , Warszawa 2011
  6. Kapała W: pielęgniarstwo w chirurgii. Wyd. Czelej , Lublin 2006
  7. Kodeks Etyki Zawodowej pielęgniarki i położnej Rzeczypospolitej Polskiej
  8. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 7 listopada 2007 r. w sprawie rodzaju i zakresu świadczeń zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych udzielanych przez pielęgniarkę albo położną samodzielnie bez zlecenia lekarskiego.
  9. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 12 stycznia 2011 r. w sprawie wykazu produktów leczniczych, które mogą być doraźnie dostarczane w związku z udzielanym świadczeniem zdrowotnym, oraz wykazu produktów leczniczych wchodzących w skład zestawów przeciwwstrząsowych, ratujących życie (Dz.U.11.18.94 z dnia 27 stycznia 2011 r.)
  10. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2010 r. w sprawie rodzajów i zakresu dokumentacji medycznej w zakładach opieki zdrowotnej oraz sposobu jej przetwarzania.
  11. Ślusarska B. ( red.): Podstawy pielęgniarstwa. Wyd. Czelej, Lublin 2008
  12. Ustawa o zawodach pielęgniarki i położnej z dnia 15 lipca 2011 r. (Dz. U. Nr 174, poz. 1038).
  13. Wrońska I, Mariański J: Etyka w pracy pielęgniarskiej, podręcznik dla studentów pielęgniarskich studiów licencjackich, wyd. Czelej, Lublin 2002
  14. Zahradniczek K (red.): Wprowadzenie do pielęgniarstwa. PZWL 1999