Nabór na bezpłatną specjalizację pediatryczną

Data: 2022/11/07

OIPiP w Białymstoku ogłasza nabór na bezpłatne (ze środków OIPiP w Białymstoku)
szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie:

PIELĘGNIARSTWA PEDIATRYCZNEGO dla pielęgniarek

1. Zgodnie z ustawą o zawodach pielęgniarki i położnej (Dz. U. Nr 174, poz. 1039 i Nr 291, poz.1707), do specjalizacji może przystąpić pielęgniarka, która:
  2. posiada prawo wykonywania zawodu;
  3. pracowała w zawodzie co najmniej przez 2 lata w okresie ostatnich 5 lat;
  4. została dopuszczone do specjalizacji po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego za pośrednictwem Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych.
  5. Wymagane dokumenty:
  6. Poprawnie wypełniony wniosek w wersji elektronicznej  – prosimy złożyć przez SMK
    w terminie do 10.11.2022 r.
  7. Kopia Prawa wykonywania zawodu pielęgniarki/położnej (potwierdzona za zgodność z oryginałem
  8. Zaświadczenie stwierdzające 2 letni  staż pracy w zawodzie w ostatnich 5 latach
  9. Zaświadczenie o regularnym opłacaniu składek na rzecz OIPiP w Białymstoku
  10. Planowany termin rozpoczęcia zajęć teoretycznych na  specjalizacji – 02.12.2022 r. godz. 15.00
  11. Zajęcia teoretyczne będą odbywały się online, za pomocą środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość . Osoby zakwalifikowane do udziału w specjalizacji otrzymają na adres e-mail link do spotkania.
  12. Kierownik specjalizacji:

mgr Mirosława Wasilewska tel. 504 531 781

• Warunki zaliczenia specjalizacji i dopuszczenia do egzaminu państwowego
  • Zaliczanie poszczególnych modułów przewidzianych w programie kształcenia.
  • Uzyskanie pozytywnego wyniku z egzaminu wewnętrznego przeprowadzonego przez OIPiP w Białymstoku po zakończeniu zajęć teoretycznych i praktycznych.
  • Każdy uczestnik specjalizacji najpóźniej przed zaliczeniem szkolenia specjalizacyjnego, jest zobowiązany udokumentować kwalifikacje w zakresie badania fizykalnego, udokumentowane uwierzytelnioną kopią:
  • dyplomu uzyskania tytułu specjalisty po 2001 r. lub
  • zaświadczenia o ukończeniu kursu specjalistycznego Wywiad i badanie fizykalne lub
  • dyplomu uzyskania tytułu licencjata pielęgniarstwa, począwszy od naboru 2012/2013.
  • Spełnienie przez pielęgniarkę wymogów zawartych w aktualnie obowiązującym rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych.